Психолого-педагогічний консиліум з питань адаптації учнів 1-х класів

       Перші сім років життя дитини дослідники називають «роками чудес». Закладені в цей час емоційне ставлення до життя, до людей, наявність або відсутність стимулів до інтелектуального розвитку впливають на всю подальшу поведінку і спосіб мислення людини.

      Перший рік навчання в школі – період адаптації школяра до нового кола спілкування, до нового укладу життя, до збільшення фізичного та емоційного навантаження.

      11 грудня 2017 року в комплексі відбувся психолого-педагогічний консиліум «Адаптація учнів 1-х класів до умов  навчання в початковій школі», участь в якому взяли класоводи перших класів Соболева О.О., Галига Л.С., Верескун Т.В. практичний психолог Стужук Т.Б., вчителі, який викладають у перших класах, медична сестра, а  також директор комплексу Дудченко С.О., заступник директора з НВР Шкурда О.О.. 

      Під час засідання заступник директора з НВР Шкурда О.О. ознайомила присутніх зі складовими адаптації школярів, чинниками, що впливають на успішність адаптації дитини до школи, провела вправу «Мозковий штурм», під час якої педагоги визначали, що впливає на тривалість адаптаційного процесу. У ході рольової гри вчителі й вихователі визначали особливості розвитку учнів першого класу та новоутворення цього вікового періоду.

    З матеріалами досліджень та спостережень рівня психолого-педагогічної  готовності учнів до школи та результатами адаптаційного періоду ознайомила педагогів практичний психолог Стужук Т.Б., вчителі 1-х класів дали характеристику своїх класних колективів. 

         У ході роботи в групах «Слушні поради» було вироблено рекомендації для успішної адаптації школярів.