Польсько-українська дружба.

 У 2002 році в Херсонському загальноосвітньому навчально – виховному комплексі № 11 Херсонської міської ради учні почали вивчати польську мову факультативно. Викладачами стали випускники факультету іноземної філології державного університету.
Починаючи з 2007 року польська мова вивчається в комплексі як друга іноземна. Щороку зростає кількість дітей, які вивчають польську мову. Цього року їх вже 200 учнів.Учнівський та педагогічний колективи тісно співпрацюють з обласним товариством «Полонія» та Генеральним Консульством Республіки Польща  в місті Одесі.
За ці роки на базі комплексу відкрито кабінет польської мови при сприянні Генерального консульства, зал польсько – української Дружби, в яких вивчаються культура та традиції  Польщі, приходять фестивалі, конкурси. Учні школи є неодноразовими їх переможцями.
18 вересня в рамках святкування Дня міста школа приймала високопоставлену делегацію із Польщі:
Даріуш Млоткевич  - державний  секретар  у канцелярії  президента Польщі;
Сильвія Ремішевська  - заступник директора Кабінету Президента РП;
    Йоанна Стжельчик – Генеральний Консул Республіки Польщі в Одесі;
    Адам Адамчук – Консул, Одеса;
    Його Екселенція  отець  єпископ  Броніслав Бернадський.
Гостей із Херсона :
Ніконов Юрій Миколайович – начальник управління освіти Херсонської міської ради
Ліпінську Розалію Степанівну – голова польської спілки
Гостям були представлені досягнення у вивченні польської мови, результат позакласної роботи щодо знань учнів польської та української культури, традицій дружніх країн.
Був запропонований перегляд вистави шкільного лялькового театру на польській мові, святковий концерт та виступ шкільного духового оркестру. Відбулась товариська бесіда по обміну робочими планами на майбутнє, обмін подарунками, посмішками і добрими словами.
Завершенням зустрічі стали урочисті спільні фотографії.