Новини

Осінній вернісаж

      10 листопада учні 5-А класу прийняли участь у виставці "Осіння композиція" у рамках проведення ярмарки "Дари осені - 2016" при Херсонському державному аграрному університеті.

  

   За поробку "Осіння фантазія" колектив отримав грамоту та подяку. Нагорода - торт та яблука  стали несподіваним подарунком для дітей.


Місячник правових знань і правової пропаганди

     З 1 по 31 жовтня в комплексі пройшов місячник правових знань. До проведення місячника  були залучені батьківська громадськість, органи учнівського самоврядування, вчителі, учні.
     В ході місячника пройшли: 
- години спілкування, тренінги, круглі столи, диспути,  індивідуальні бесіди з учнями, схильними до правопорушень.
- виставка літератури у бібліотеці "Діти їх права та обов’язки";
- лекції членів лекторської групи "Завдання та призначення українського кримінального права"
- конкурс малюнків та плакатів "Мої права та обов’язки".
    Команда "Бумеранг" прийняла участь в інтелектуальній грі "Що?Де?Коли?" та зайняли І місце.
      

 


Нові можливості!

      Нещодавно, а саме, 4 листопада шкільна бібліотека комплексу під керівництвом директора комплексу Дудченко С.О. збагатилась сучасними, цікавими та вкрай необхідними підручниками, надрукованими шрифтом Брайля. Серед них: "Моя країна - Україна!", "Чудеса світу" та І.Карпенко-Карий "Сто тисяч. Мартин Боруля".


      Ці книжки є чудовим матеріалом для роботи зі сліпими учнями різних вікових категорій. Оскільки на базі комплексу навчаються не тільки діти загальноосвітніх класів, а й учні з особливими потребами (сліпі та слабозорі).

    Дякуємо за допомогу!


Подаруй дитині тепло!

     ХЗНВК№11 - заклад, у якому навчаються пліч-о-пліч фізично здорові, сліпі та діти, що мають порушення зору.

  Нещодавно під керівництвом директора комплексу Дудченко Світлани Олексіївни була надана благодійна допомога учням - Горлинській Ользі та Коренюку Андрію. Дітям подарували теплий зимовий одяг.

  

   Подібні акції у закладі проводяться досить часто. Вони стають прикладом для наслідування підростаючому поколінню та справжніс уроком доброти, небайдужості та любові.


Орієнтування в просторі

    Незрячі діти та дорослі, батьки та педагоги: орієнтуванню у школі - бути!

    Напередодні Міжнародного дня Білої тростини у стінах бібліотеки ім.О. Гончара вібдувся круглий стіл з питань вирішення проблем незрячих громадян.

  Активно обговорювались питання: формування життєвих навичок, необхідних для адаптації незрячих в суспільстві, навчання сліпих дошкільнят та школярів користуватись тростиною орієнтуватись у просторі.

   Результатом співпраці комплексу з Центром зайнятості, Українським товариством сліпих та головою Корабельної районної ради Н.Є.Чорненької є відкриття занять з орієнтування у просторі для сліпих учнів.

   Дякуємо за розуміння та підтримку!


Перший раз у перший клас!

    Саме під таким гаслом 3 листопада у комплексі пройшли збори батьків майбутніх першокласників. Метою заходу було ознайомлення батьків з комплексом, адміністрацією, а також батьків одне з одним. 

    Директор комплексу Дудченко С.О. привітала присутніх, розповіла про досягнення учнівського та педагогічного колективу, представила вчителів-класоводів, які працюватимуть з малечею.

    Заступник директора з НВР Бессараб А.А. познайомила батьків з режимом роботи, особливостями навчання та виховання дітей, які мають порушення зору.

   Батьки з цікавістю вислухали поради Кузьміної І.Ю., медичного працівника комплексу, отримали вичерпну інформацію стосовно медичних документів і необхідних для вступу до навчального закладу.

   З 10 листопада стартують підготовчі заняття для майбутніх першокласників.

  Щасти у навчанні!

   


Наші перемоги!

Вітаємо учнів комплексу з перемогою у міському конкурсі "Мова моя калинова"!


Педагогчна рада

    26 жовтня у комплексі відбулась Педагогічна рада «Шляхи формування лінгвосоціокультурних компетентностей», під час якої вчителі обговорили актуальні питання сьогодення.

         Сучасний світ вимагає всебічно розвинутої, мобільної особистoсті, яка буде готова до швидкої реакції на всі зміни, здатності до полікультурного спілкування, тобто до адекватного взаєморозуміння двох і більше учасників комунікативного акту, які належать до різних національних культур, тому формування лінгвосоціокультурної компетенції, тобто здатності й готовності здійснювати іншомовне міжособистісне і міжкультурне спілкування з носіями мови – найважливіше завдання для сучасних учителів та учнів.

  


Минуле, сьогодення, майбутнє!

      25 жовтня педагогічний колектив комплексу вирушив пішим туристичним маршрутом «Херсон, якого ви не знаєте», організованим центром туризму та пригод "ХерсON". Екскурсія містом зачіпає історію двох його частин: фортеця і купецьке передмістя. Відправним пунктом екскурсії стали північні ворота Херсонської фортеці, якими раніше потрапляли у місто. Далі ми попрямували до Єкатерининського собору, збудованого до приїзду імператриці. Тут збереглися цікаві скульптури і архітектура, дзвіниця і безліч поховань видатних людей і полководців того часу, в тому числі і Григорія Потьомкіна. Маршрут, створений на основі вражаючих фактів, письмових джерел та розповідей очевидців, порадував сучасним підходом та різноманіттям. 


Інтелектуальні змагання

       18 жовтня відбулись змагання з інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?». Команди 8-9 класів відіграли три тури, кожен з яких складався з 10 питань. Динамічні змагання і цікаві запитання забезпечило професійне суддівство.

      І тур порадував різноманіттям питань і їхньою складністю. Із завданнями впорались майже всі команди. Глядачі з радістю вболівали за своїх улюбленців і також мали можливість спробувати свої сили та відповісти на питання. ІІ і ІІІ тури розігріли команди бажанням перемоги. З кожним туром збільшувалась складність питань. Азарт і емоційність додали всім хорошого настрою.

         Незважаючи на досить важку гру, учні отримали багато позитивних емоцій. За І місце вийшли поборотись до фіналу дві команди. Боротьба була напруженою, про що свідчить, зокрема, і той факт, що буквально до останнього запитання не було очевидного фаворита гри. А перемогу з відривом в один бал отримала команда 9 класів, яка разом з іншими учасниками була нагороджена пам’ятними грамотами.

        Всі ж учасники і глядачі отримали задоволення від гри, яка додала у щоденне життя комплексу ще одну яскраву барву емоцій і спогадів.

         


Сторінка 4 з 6