Новини

Подаруй дитині тепло!

     ХЗНВК№11 - заклад, у якому навчаються пліч-о-пліч фізично здорові, сліпі та діти, що мають порушення зору.

  Нещодавно під керівництвом директора комплексу Дудченко Світлани Олексіївни була надана благодійна допомога учням - Горлинській Ользі та Коренюку Андрію. Дітям подарували теплий зимовий одяг.

  

   Подібні акції у закладі проводяться досить часто. Вони стають прикладом для наслідування підростаючому поколінню та справжніс уроком доброти, небайдужості та любові.


Орієнтування в просторі

    Незрячі діти та дорослі, батьки та педагоги: орієнтуванню у школі - бути!

    Напередодні Міжнародного дня Білої тростини у стінах бібліотеки ім.О. Гончара вібдувся круглий стіл з питань вирішення проблем незрячих громадян.

  Активно обговорювались питання: формування життєвих навичок, необхідних для адаптації незрячих в суспільстві, навчання сліпих дошкільнят та школярів користуватись тростиною орієнтуватись у просторі.

   Результатом співпраці комплексу з Центром зайнятості, Українським товариством сліпих та головою Корабельної районної ради Н.Є.Чорненької є відкриття занять з орієнтування у просторі для сліпих учнів.

   Дякуємо за розуміння та підтримку!


Перший раз у перший клас!

    Саме під таким гаслом 3 листопада у комплексі пройшли збори батьків майбутніх першокласників. Метою заходу було ознайомлення батьків з комплексом, адміністрацією, а також батьків одне з одним. 

    Директор комплексу Дудченко С.О. привітала присутніх, розповіла про досягнення учнівського та педагогічного колективу, представила вчителів-класоводів, які працюватимуть з малечею.

    Заступник директора з НВР Бессараб А.А. познайомила батьків з режимом роботи, особливостями навчання та виховання дітей, які мають порушення зору.

   Батьки з цікавістю вислухали поради Кузьміної І.Ю., медичного працівника комплексу, отримали вичерпну інформацію стосовно медичних документів і необхідних для вступу до навчального закладу.

   З 10 листопада стартують підготовчі заняття для майбутніх першокласників.

  Щасти у навчанні!

   


Наші перемоги!

Вітаємо учнів комплексу з перемогою у міському конкурсі "Мова моя калинова"!


Педагогчна рада

    26 жовтня у комплексі відбулась Педагогічна рада «Шляхи формування лінгвосоціокультурних компетентностей», під час якої вчителі обговорили актуальні питання сьогодення.

         Сучасний світ вимагає всебічно розвинутої, мобільної особистoсті, яка буде готова до швидкої реакції на всі зміни, здатності до полікультурного спілкування, тобто до адекватного взаєморозуміння двох і більше учасників комунікативного акту, які належать до різних національних культур, тому формування лінгвосоціокультурної компетенції, тобто здатності й готовності здійснювати іншомовне міжособистісне і міжкультурне спілкування з носіями мови – найважливіше завдання для сучасних учителів та учнів.

  


Минуле, сьогодення, майбутнє!

      25 жовтня педагогічний колектив комплексу вирушив пішим туристичним маршрутом «Херсон, якого ви не знаєте», організованим центром туризму та пригод "ХерсON". Екскурсія містом зачіпає історію двох його частин: фортеця і купецьке передмістя. Відправним пунктом екскурсії стали північні ворота Херсонської фортеці, якими раніше потрапляли у місто. Далі ми попрямували до Єкатерининського собору, збудованого до приїзду імператриці. Тут збереглися цікаві скульптури і архітектура, дзвіниця і безліч поховань видатних людей і полководців того часу, в тому числі і Григорія Потьомкіна. Маршрут, створений на основі вражаючих фактів, письмових джерел та розповідей очевидців, порадував сучасним підходом та різноманіттям. 


Інтелектуальні змагання

       18 жовтня відбулись змагання з інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?». Команди 8-9 класів відіграли три тури, кожен з яких складався з 10 питань. Динамічні змагання і цікаві запитання забезпечило професійне суддівство.

      І тур порадував різноманіттям питань і їхньою складністю. Із завданнями впорались майже всі команди. Глядачі з радістю вболівали за своїх улюбленців і також мали можливість спробувати свої сили та відповісти на питання. ІІ і ІІІ тури розігріли команди бажанням перемоги. З кожним туром збільшувалась складність питань. Азарт і емоційність додали всім хорошого настрою.

         Незважаючи на досить важку гру, учні отримали багато позитивних емоцій. За І місце вийшли поборотись до фіналу дві команди. Боротьба була напруженою, про що свідчить, зокрема, і той факт, що буквально до останнього запитання не було очевидного фаворита гри. А перемогу з відривом в один бал отримала команда 9 класів, яка разом з іншими учасниками була нагороджена пам’ятними грамотами.

        Всі ж учасники і глядачі отримали задоволення від гри, яка додала у щоденне життя комплексу ще одну яскраву барву емоцій і спогадів.

         


Доступне середовище

     Міжнародний день Білої тростини відзначається в багатьох країнах світу. Це - не свято. Це - своєрідний знак біди, що нагадує суспільству про існування поруч людей з обмеженими фізичними можливостями, про допомогу і про солідарність.

       13 жовтня на базі Херсонської обласної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара вчителі, учні комплексу прийняли участь у обговоренні за круглим столом питань орієнтування у просторі незрячих людей та необхідності навчання цій навичці дітей та дорослих з обмеженням зору.

         Учасниками обговорення були тифлопедагоги, педагоги корекційних закладів дошкільної та шкільної освіти, представники Центру зайнятості, батьки незрячих дітей, дорослі незрячі херсонці, що активно користуються тростиною для пересування по місту, соціальні працівники.

        Завдання цього дня - змусити людей згадати про те, що поруч із ними, часом подовгу залишаючись непоміченими, живуть ті, хто не бачить всіх фарб навколишнього світу. І навіть не стільки згадати, скільки спробувати зрозуміти їх.

      


Волонтерський рух

      З метою виховання у дітей патріотизму, пошани до військових в кожному класному колективі проведено уроки мужності та надана допомога учасникам антитерористичної операції.


Творча зустріч

     6 жовтня в комплексі відбулася творча зустріч учнів з членом Національної спілки писменників та журналістів України Таїсією Щербою.

     Під час зустрічі було і живе спілкування з письменницею, і презентація творчого доробку, і читання автором найцікавіших уривків з власних творів. Діти із захопленням слухали розповідь письменниці і з неменшим задоволенням задавали питання та отримували на них відповіді. 
     Зустріч пройшли в дуже теплій атмосфері. 

     Сподіваємось, що зустріч з Таїсією Щербою  залишить в дитячих серцях тепло і радість від спілкування, бажання прочитати ще більше творів сучасної української літератури для дітей.

      


Сторінка 6 з 7